Ranní rutina
Péče o pleť

Ranní rutina a její význam v péči o pleť

Ranní rutina je významnou částí našich dní. Každý ji máme jinou a tudíž ne každý dbá na úkony, které mohou přispět zlepšení stavu pokožky. A důležitost pravidelné péče o pleť netřeba představovat.

Pravidelná péče je velice důležitá zejména z pohledu dlouhodobé hydratace pleti, která pomáhá při boji s vráskami, akné a jiným neduhem. Ano, je to tak. Správná hydratace je základ pro každý typ pleti. Vlastní a velmi osobní zkušenost mi říká, že bez hydratace se nikdy nikam nehnu. Mám smíšenou pleť, mastnou T-zónu a suché a až citlivé tváře. Dost vražedná kombinace pro nákup vhodné kosmetiky. Ale prostě to tak je a já se s tím naučila žít. Přípravky, které používám na T-zónu a redukci mazu nedávám na tváře a zatím mi to takhle stačí.
Pravidelnou ranní péči jsem zařadila před pár měsíci, ale s pletí to pohnulo k lepšímu prakticky okamžitě. Až jsem si trochu nadávala, že jsem nezačala dřív. Mě pomohlo trochu propojit a pochopit teorii.

Pleť jako ochranná bariéra těla má několik funkcí.

toner ze zeleného čaje
  • Nejzákladnější je ochranná funkce, kdy pleť chrání tělo před vnějšími vlivy jako jsou např. záření, mikrobi, či prach, voda atd.
  • Další funkce je termoregulační – chrání tělo proti velikému mrazu, nebo naopak moc velkému horku, které může způsobovat úpal.
  • Pleť v noci při spánku „uklízí“ – odstraňuje odumřelé buňky, a vše, co nepotřebuje, posílá na povrch. A vy to ráno musíte doťuknout a to, co vám pleť přes noc připravila jen „douklidíte“.

Funkcí je několik dalších, ale pro naše účely pochopení souvztažností tohle stačí. Pomocí péče a krémů, které pleti dáte na noc, se také postará o obnovu buněk a dodáváte potřebné živiny. Ať už řešíte cokoli – moc suchou pleť, moc mastnou, začínající vrásky, šedivou povadlou kůži – je potřeba zaměřit se na výběr správné kosmetiky a podpořit tak snahu vlastní kůže o regeneraci.

Ranní rutina (včetně čištění zubů to je tak na 10min)

hydratační sérum kolagen
  1. Pleť po noci opláchnu vlažnější vodou. Oplachuji do doby, než cítím, že mi pleť pod prsty jakoby vrže. Vlažná voda mě trochu probere a taky odstraním vše, co pleť při „nočním úklidu“ vyplavila. Teplá, nebo až horká voda se nedoporučuje, protože si můžete poškodit strukturu pleti.
  2. Dám tonikum (toner), které používám i večer po fázi čištění. Každá fáze čištění pleti by měla být zakončena tonikem. To totiž srovnává pH povrchu kůže a ta se pak sama nemusí složit vyrovnávat s rozhozeným pH po čištění. Tady nutno dodat, že pH se po čištění pleti rozhodí vždy. Pleť to dokáže sama srovnat, ale v řádu desítek minut až hodin. Je lepší jí pomoci a pH dorovnat toniky, které plní tuto funkci od podstaty.
  3. Kolagenové hydratační sérum – hydratuje a kolagen vypíná pleť – na den to jsou zabité dvě mouchy jednou ranou. Na noc používám silnější složky proti vráskám, na den mi tenhle stačí. Voní lehce po levanduli, jen to moc příjemná záležitost
  4. Denní hydratační krém – hydratace přes den je základ a je hodně potřebná. Pleť vypadá hned vypnutější a působí zářivěji = zdravěji. Hydratace se doplnit i zevnitř. Tedy méně tekutin, které odvodňují, jako je např. káva, zelený čaj a hodně neslazené vody. A kdyby vám tohle nesedělo, protože kafe se prostě nevzdáte, ještě existují gumové bonbonky, který to docela statečně dohánějí 😀
  5. SPF 30 nebo SPF 50 dávám na obličej každý den. Ať slunce svítí nebo ne, prostě ho tam dám. UVA pronikají i přes mraky a jsou ty paprsky, které právě tvoří vrásky a pleť tak stárne.
gumoví medvídci na pleť

A co s tím dál

Nechám na pleti např. přes snídani, aby se to pořádně dostalo do pleti a pak až teprve dávám minerální make-up a zbytek líčení. Ranní rutina vám nezabere tolik času, jak se může zdát. Krásně se proberete a pleť pěkně nachystáte na den, kdy jí zase budou otravovat vnější vlivy. A vy taky můžete pěkně využít čas u zrcadla, říct si nějaké mantry, usmát se na sebe, popřát si pěkný den, a říct si, jak vám to sluší a jak máte krásnou pleť. Tato mentální cvičení u zrcadla také dělají divy. Věřte mi, zase osobní zkušenost. Mrk mrk.

XO Leni

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *