Péče o pleť, Péče o vlasy

Podzimní péče o pleť & vlasy

Kosmetické nutnosti pro podzimní dny

Vnější krása je o to cennější, oč více skrývá vnitřní krásy.

William Shakespeare


Horkým letním dnům odzvonilo, babí léto pomalu a jistě končí a barevný podzim se brzy začne hlásit o slovo. Tak jako ses mění roční období, měla by se podle potřeby měnit i naše kosmetika a péče o pokožku. Níže vám přinášíme seznam tipů, které se nám osvědčili a bez kterých nedáme ani ránu! Podzim je v péči o pleť ve znamení „úklidu“ a srovnání pleti po létě, kdy dostala zabrat hlavně kvůli slunci, častému koupání a dalším různým vnějším vlivům. Nejlepší je skočit ke kosmetičce (pokud to neděláte pravidelně, což byste měli). Toto je období, kdy se pleti věnujte, protože jí zároveň dáváte správný základ do chladné zimy, která se na pleti také dost podepisuje. Zkrátka, podzimní péče o pleť je takové naše malé tajemství, které Vám teď vyzradíme, protože si myslíme, že je to #musthave v komplexní a správné péči o pleť.

Hydratační mýdlo na ruce

péče o ruce

V současné době bychom měly více, než kdy předtím, dbát na správnou hygienu rukou. Mnoho mýdel však díky svému nešetrnému složení může ruce vysušovat a jejich pokožka je pak náchylnější. Když se k tomu přidají podzimní ranní mrazíky, na rukou často vzniká nepříjemný exém. Tomu však, spolu s popraskanou kůží na na rukou můžete předcházet. Stačí si zvolit takové mýdlo, které bude hydratační a bude mít přírodní složení. Doporučujeme Hydratační a vyživující tekuté mýdlo na ruce od značky OnlyBio. To ve svém přírodním a veganském složení obsahuje i sezamový olej, který vyživuje a udržuje vlhkost v pokožce.

Bambucké máslo

Bambucké máslo

Po umytí rukou by mělo na řadu přijít jejich promaštění a vyživení. Dobře vám poslouží jakýkoliv krém na ruce, naším tajným tipem je ale bambucké máslo – všestranný pomocník, který se ve vaší rozhodně neztratí. Příjemná oříšková vůně a hutná konzistence bude vaše ruce rozmazlovat, jeho antiseptické účinky naopak pomůžou v boji proti exému. Je vhodné pro každého, pleť nedráždí, naopak v ní uzamyká její přirozenou vlhkost. Na podzim ho oceníte i jako balzám na rty nebo třeba výživný tělový krém. Purity Vision, česká přírodní kosmetika, používá k výrobě svého bambuckého másla strom karité, který roste ve východní Africe. Tam jim s výrobou másla pomáhají místní domorodci, které koupí bambuckého másla můžete podpořit.

Výživný kondicionér

bezoplachový kondicionér

A podzimní péče o pleť není to jediné, na co byste měli myslet. Nezapomínejte na vaše vlasy! Čepice nosíme z mnoha důvodů – na podzim nejčastěji proto, aby nám díky ní nepršelo na hlavu a aby nám nebyla zima. Přestože díky ní ochráníme své vlasy před nepříznivými vnějšími vlivy, paradoxně si je jejím nošením můžeme také snadno poničit. Neustálé nandavání a sundávání čepice totiž vystavuje naši korunu krásy výrazným teplotním šokům. Vlasy jsou pak náchylnější k poškození, pravděpodobně vám také kvůli tření s textilií budou elektrizovat. Lámání vlasů i elektrizování předejdete používáním výživného a regeneračního kondicionéru. Skvělou volbou je Caltha Kondicionér pro poškozené vlasy, který má příjemnou vůni Gerania. Právě výtažky Gerania, spolu s jojobovým olejem, dělají z kondicionéru osvěčeného bojovníka za lesklejší a zdravější vlasy. 

Vaše Kačka


Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *