intimní hygiena
Život podle BIOPLACE

Intimní hygiena není tabu

Péče o intimní partie žen

intimní hygiena

Intimní hygiena je téma, o kterém se příliš nemluví, a přesto je právě tato péče velice důležitá. Svědění, pálení nebo nepříjemné pocity “tam dole”? To jsou následky nesprávné péče. Víte, jak se o tyto partie správně starat a které přípravky používat? 

Mýdlo raději nechte pro ruce!

Řada žen používá na intimní partie stejný přípravek jako ten, který používá na tělo – sprchový gel nebo mýdlo. Obyčejná mýdla jsou zásaditá s pH 5,5 a ideálně se zdravé prostředí intimních partií pohybuje mezi 3,8 – 4,5 pH. Mýdla tedy narušují přirozenou vaginální mikroflóru a při dlouhodobém užívání se můžete těšit na nemilou návštěvu škodlivých bakterií, které vás mohou pěkně potrápit s různými infekcemi a výtoky. Doporučujeme proto používat přípravky určené k intimní hygieně. 

Pro svěží pocit během dne jsou k dostání vlhčené intimní ubrousky, které se po vyzkoušení stanou nedílnou součástí vaší kabelky. ☺

NatraCare vlhčené ubrousky pro intimní hygienu

Intimní ubrousky

Pokud se chcete během dne cítit čistá a svěží, jsou tyto intimní ubrousky to pravé ořechové. Jsou vyrobeny z certifikované biobavlny a obsahují přírodní extrakt z heřmánku, růže a měsíčku. Dodají vaší pokožce pocit svěžesti, ale zároveň ji zklidní a pečují o ni.

Jsou vhodné i pro ženy s citlivou pokožkou, jelikož neobsahují parabeny, dioxiny ani žádné jiné chemické či syntetické látky. Používat je mohou tedy i ženy trpící alergiemi, podrážděním kůže, pálením nebo svědivostí.

Více sprchy během menstruace!

V průběhu menstruačního období jsou intimní partie více náchylnější ke vzniku infekcí, proto si dopřejte pravidelné sprchování a vynechte koupání ve vaně. Pozor však na přehnanou intimní hygienu, ta by mohla způsobit narušení ochranné funkce vagíny a vznikly by tak nepříjemné infekce. Zkrátka všeho moc škodí.

Bavlna je důležitá!

Pokud je vám jedno to, z jakého materiálu je tričko, které máte momentálně na sobě, u spodního prádla je materiál velice důležitý. Syntetické materiály nejsou prodyšné a pokožka tak nemůže volně dýchat, tvoří se vlhkost a tradááá infekce je na světě. Stoprocentní bavlněné kalhoty jsou pohodlnější a bezpečnější. Stejně tak je tomu i v případě výběru vhodných tamponů či vložek, ženy s citlivější pokožkou ocení spíše něco jemnějšího, co nedráždí poševní sliznici. NatraCare nabízí širokou škálu vložek a tampónů z biobavlny, které vás ochrání před protečením a zároveň dodají pocit svěžesti a pohodlí. To je moderní a uvědomělá intimní hygiena novodobé ženy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *