jak se zbavit černých teček
Péče o pleť, Život podle BIOPLACE

Jak se zbavit černých teček

jak se zbavit černých teček

Jak se zbavit černých teček je otázka za milion. V dnešní době už naštěstí můžeme zaskočit ke kosmetičce, ale ne všem se nám chce. Mějte ale na paměti, že domácí odstraňování černých teček vlastními silami je dost rizikové, protože si můžete přivodit záněty v podobě mnohem větších a nechtěných boláků.

Vyzkoušela jsem to, co jsem dlouho vídala na zahraničních webech a na youtube. Jedná se o metodu OIL CLEANSING, tedy čistění pleti olejem. Princip spočívá v tom, že po pleti dlouho roztíráte olej, až se póry uvolní a dobrovolně vydají vše, co je jejich obsahem.

Připravte si vaše čisté ruce a jednodruhový olej. To znamená, že v lahvičce s olejem není nic dalšího. Olej zvolte podle typu pleti. 

  • Normální pleť (jojobový, arganový, moringový, okurkový, švestkový)
  • Suchá pleť (mandlový, jojobový, avokádový, olej z lískových oříšků)
  • Aknózní pleť (kokosový – ale s ním pozor, protože je lehce komedogenní, pupalkový, brutnákový, arganový)
  • Mastná pleť (jojobový, šípkový, hroznový)

Jak se zbavit černých teček metodou Oil Cleansing

Purity Vision Jojobový olej 100% BIO

Já mám potíže se suchou pletí se sklony k akné, tak jsem zvolila Jojobový olej. Jinak teda musím říct, že disciplínu „jak se zbavit černých teček“ řeším celoživotně a asi se toho už nikdy nezbavím. Hold geny. Ale, jak jsem postupovala…

Postup byl jednoduchý. Obličej jsem omyla vlažnou vodou a ještě na navhlčenou pokožku jsem na dlaních nanesla poměrně dost velké množství oleje (do dlaně) a zhruba 5-10 minut jsem různě kroužila po obličeji. No, vlastně ne zas tak různě. Snažila jsem se prsty pohybovat krouživými pohyby směrem nahoru, abych šla proti gravitaci. Takže pokožku na tvářích a z hrany obličeje jsem pomyslně hrnula směrem nahoru. Čelo jsem kroužila do stran a snažila jsem se zmírnit vrásky mezi obočím. Abych se zbavila tzv. jezevčíka – vrásky, které se mi dělají, když přemýšlím 🙂

Po chvíli jsem měla pocit, že se mi na ruce dostaly nějaké nečistoty od vlasů, nebo prach. Ale jak jsem ke svému údivu zjistila, byly to komedomy, které moje pleti s radostí a lehkostí vydala. Cítit mezi prsty ty malé potvory dodalo mému kroužení ještě větší odhodlání zbavit se jich, takže jsem nakonec ještě olej přidala a masáž a pohlazení jsem si užila o kousek déle.

Kroužím, ale co dál?

Vilibaldo Odličovací tampony biobavlna

Když už jsem si řekla, že je to dostatek (pravda je, že mě spíše už bolely ruce 🙂 ), tak jsem všechno setřela pomocí navlhčených pleťových houbiček. Můžete použít i navlhčené pratelné odličovací tampony

Po té jsem pleť vyčistila obvyklým způsobem s čistícím pleťovým gelem. To čištění na závěr osobně považuji za dobrou věc, protože se podle mého názoru dobře zatáhnou póry, které jsem právě vyčistila. Vždy po vyčištění pleti dávám ještě ochranný krém na pleť, aby nebyla chudák obnažená a vystavená různým vlivům. 

Na druhou stranu také panuje názor pleť nečistit a nechat působit výživné složky oleje v pleti. Ale to si rozhodněte sami, jestli to chcete alespoň vyzkoušet. Já si myslím, že to za to stojí.

Výsledek byla rozzářená, čistá pleť, které byla viditelně zbavená komedomů. Celou proceduru opakujte např. jednou za týden až dva týdny. Pleť by měla vykazovat výrazné zlepšení při tvorbě komedomů. 

Krásné a zářivé pleti zdar

XOXO – Leni


Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *