péče o vousy
Péče o vousy

Když se řekne “vousy”, my slyšíme Angry Beards!

péče o vousy

Necháváte si narůst bohatý vous či plný knír? Pak byste o ně měli i s láskou pečovat. Poradíme vám, které přípravky používat i jak se o vousy starat, aby byly zdravé a reprezentativní. Upravený plnovous je zase v módě a věřte, že nechcete suché, šupinaté vousy bez života. 

Dnes už je naštěstí na trhu spousta možností, jak o své vousy pečovat. Najdete širokou škálu přípravků od hydratačních až po ty, které vám vousy vytvarují dle vašich představ. Zároveň existuje i několik značek, z nichž můžeme doporučit právě Angry Beards. Je to česká značka s výrobky s čistým složením a kromě přípravků na péči o vousy, najdete také přípravky pro jejich růst, hřebeny a kartáče na vousy, šampony, ale např. i jíl na mytí vlasů. Jejich výrobky jsou kvalitní a nezaměřují se pouze na obličejové partie. Pojďme to vzít ale pěkně od začátku.

Mytí vousů

Vousy i pokožka by měly být čisté, zároveň byste je ale neměli umývat příliš často a rozhodně ne obyčejným šamponem nebo mýdlem. Mohli byste si vysušit kůži a tím si i zadělat na nepříjemný problém – lupy. Vousy i pokožka pod nimi si zaslouží láskyplnou speciální péči. Měli byste je mýt cca 2x týdně speciálním šamponem na vousy od Angry Beards.

Péče o vousy s Angry Beards

Naprostým základem je hydratace. Zdravých a hezky vypadajících vousů docílíte jejich kvalitní hydratací. K hydrataci vousů slouží oleje. Ty se vstřebávají hluboko do pokožky a chrání ji před zarudnutím, svěděním či podrážděním. Pokud nemáte hydratovanou pokožku, nemohou vám ani růst zdravé a pevné vousy. Tak je to jednoduché.  Máme pro vás pár tipů, podle kterých když se budete alespoň z poloviny řídit, vaše vousy budou zářit zdravím a čistotou. A na to holky letí 😉

  1. Oleje na vousy

Oleje mají příznivý vliv při pravidelném používání. Vousy budou zdravé, lesklé a příjemné na dotek. Kromě toho, že jsou oleje vhodné pro hydrataci a výživu, jak už jsme si řekli výše, zabraňují také lámání a třepení vousů. Ideální je používat každé ráno přiměřené množství, které vmasírujete do kůže. To zajistí, že bude pokožka hydratovaná. Olej můžete před spaním z pokožky a vousů smýt a ráno zase nanovo. 

  1. Balzámy na vousy

Oleje jsou výživou pro vaši pokožku, balzámy jsou výživou pro vaše vousy. Balzámy doporučujeme používat v případě, že máte vousy suché a nepoddajné a kromě tvarování chcete vousy také vyživit. Balzámy většinou navíc obsahují bambucké či kakaové máslo a také včelí vosk, který pomáhá vousy upravit do požadované podoby. Mimo jiné jsou balzámy i studnicí vitamínů, takže vaše vousy vyživí a poskytnou jim speciální péči, kterou potřebují. 

Angry Beards
  1. Kondicionéry na vousy

Speciální péčí jsou kondicionéry na vousy. Najdete je na bázi vody, mléka či pěny. Kondicionéry vyhovují těm, kteří nejsou fanoušky balzámů a olejů. Zpravidla proto, že se rychle vsakují a mají lehčí konzistenci. Kondicionéry také většinou obsahují keratin, který najdeme i v našich vousech, takže o ně kvalitně pečují.

  1. Vosk na vousy

Vosk od Angry Beards bude skvělým kamarádem pro ty z vás, kteří chcete své vousy tvarovat. Pro některé s neposednými vousy bude vosk nezbytným kamarádem hlavně v případě, že balzám na vytvarování vousů už nestačí. Vosky obsahují oleje ke změkčení vousů, snadno se s nimi pracuje a máte na výběr z několika stupňů tužení. 

  1. Kartáčování vousů

Česání a kartáčování vousů je část vaší “beauty” péče, kterou je třeba neopomínat. Česáním totiž vousy nejen rozčešete, ale také rozetřete veškeré použité produkty po celé délce vousů. A kromě toho, a to je vlastně to hlavní, kartáčováním podporujete růst vousů, protože masáží zvyšujete krevní oběh. Kartáče obvykle bývají z kančích štětin, dají se ale i sehnat např. dřevěné hřebeny

Pokud si nejste jistí, jakými přípravky začít, existují i sady a dárkové balíčky na vousy. Můžete vyzkoušet, co vám bude vyhovovat a pak se podle toho zařídit.

Vaše Eli.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *