Kokosová maska
Péče o vlasy

Kokosový olej jako výživová bomba pro suché vlasy!

blog kokosový olej

Trpíte na suché konečky vlasů a nevíte si s nimi rady? Máme pro vás tipy na výživné masky pro suché vlasy, které si můžete udělat doma a není k tomu třeba žádných zázraků. Kokosový olej na vlasy je hlavní složkou. Můžete ho použít jako základ různých masek na vlasy. My vám teď ukážeme masky, které si se suchými konečky poradí a dodají vašim vlasům potřebné živiny a zářivý lesk. 

Vlivem léta např. od sluníčka, chloru, nebo třeba častým barvením jsou naše vlasy oslabené. V zimě jsou zase vysušené mrazem. Kokosový olej má pro naše vlasy velmi přívětivé složení. Obsahuje vitamíny E a K, železo a mastné kyseliny prospěšné pro vlasový folikul a kůži. Kokosový olej se do vlasů rychle vstřebává a uzavírá narušené části vlasu. Mimo jiné si olej poradí také s bakteriemi či plísněmi, které mohou napadat vlasové kořínky.

Jak kokosový olej používat?
 • Rychlomaska – kokosový olej je sám o sobě výživný dost, takže ho můžete na vlasy použít samotný. Můžete ho do vlhkých vlasů po umytí vetřít, rozčesat a už neoplachovat. V tomto případě doporučujeme vetřít jej pouze do konečků vlasů. 
 • Časově náročnější ošetření – po umytí vlasů můžete rozehřátý kokosový olej nanášet od kořínků ke konečkům a nechat jej působit alespoň hodinu. Vlasy můžete zabalit do turbanu, případně nahřát i fénem. Poté vlasy znovu důkladně umyjte šamponem, aby vám na vlasech olej nezůstal.
 • Noční zábal – pokud chcete hloubkové ošetření vlasů, můžete olej nechat působit přes noc. Postupujete stejně jako v předchozím odstavci – vlasy umyjete a nanesete olej od kořínků ke konečkům, promasírujete pokožku hlavy a zabalíte do turbanu. Ráno vlasy umyjte a nechte volně proschnout. Budete mít krásně hebké a lesklé vlasy.
Masky z více ingrediencí
Kokosovy olej bez vune v ruznych polohach. 200 ml balení

Ke kokosovému oleji můžete přidat vhodné ingredience podle typu vašich vlasů a toho, co od masky očekáváte. Vytvoříte tak výživnou bombu, která vašim vlasům dodá potřebné živiny.

 1. Maska z kokosového oleje a medu
  Tuto masku mícháte ve stejném poměru. Smícháte stejné množství kokosového oleje a medu. Množství závisí od délky vašich vlasů, ale jedna lžíce medu a oleje by měla vystačit na polodlouhé vlasy. Obě ingredience smícháte a zahřejete. Směs pak nanášíte do celé délky vlasů a necháte působit 20 minut ideálně v nahřátém ručníku. Vlasy opláchněte a nechte volně uschnout. Maska dodá vlasům lesk a vlasy budou jemnější.
 2. Kokosový olej s vitamínem E
  Pokud máte problémy s pokožkou hlavy nebo vám vlasy hodně padají, tato vitamínová maska vám s tím pomůže. Vitamín E zmírňuje padání vlasů, posiluje kořínky a jeho protizánětlivé složky pomáhají k uzdravení pokožky hlavy. Na tuto masku budete potřebovat dvě kapsle vitamínu E a 3 lžíce kokosového oleje. Můžete ale smíchat např. i mandlový či ricinový olej napůl s kokosovým a přidat do nich obsah vitamínových kapslí. Směs naneste na vlasy a nechte působit přes noc. Ráno vlasy omyjte šamponem a vlažnou vodou.
 3. Olivový a kokosový olej na vlasy 
  Olivový olej má také velmi příznivé účinky pro vaše vlasy. Je nazýván tekutým zlatem středomoří pro své pozitivní účinky na lidský organismus. Má mnoho vitamínů, antioxidačních látek a také protizánětlivé vlastnosti. Tato maska se míchá s větším poměrem olivového oleje. Smíchejte čtyři lžíce olivového a lžíci kokosového oleje a naneste na vlasy. Můžete ji nechat působit klidně několik hodin. Poté vlasy umyjte šamponem a upravte dle libosti. Budete mít pevnou a bohatou hřívu.

XO Lenka


Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *