Správné mytí rukou
Život podle BIOPLACE

Dezinfekce rukou – jak na to

Dezinfekce rukou je aktuálně žhavé téma posledních dní. Každý z nás řeší, jak udržet čistotu na všech věcech, na které saháme, nosíme domů a každodenně používáme. Pojďme se tomu tedy podívat na zoubek.

bubliny na ruce

Jak si správně a důkladně umýt ruce

Čistota = půl zdraví. Ne nadarmo se toto rčení říká i malým dětem. Je podstatnou součástí v boji proti různým virům a bakteriím. Správně si umýt ruce je základ. Ale jak to udělat správně?

Určitě více je lépe. A teď nemyslím četnost, ale délku jednoho mycího cyklu 🙂 Pokud si budete mýt ruce halabala, nikam se nedostanete. Viry a bakterie budou všude s Vámi a to nechcete. Najděte si nějaký rytmus, písničku, kterou si budete broukat pokaždé, když si půjdete umýt ruce – tím získáte kontrolu nad časem, jak dlouho myjete. A po tuto dobu si myjte ruce následovně:

  • dlaň v dlani
  • hřbety rukou
  • palce
  • mezi prsty
  • konečky prstů
  • zápěstí

Jednotlivé kroky různě opakujte, až bude mýdlo naprosto všude.

Nejlepší mýdla v boji proti nákaze aneb dezinfekce rukou v praxi

tuhé desinfekční mýdlo

Když jsme u mýdla, pojďme se podívat na přírodní dezinfekční mýdla, která Vám v tuto dobu přijdou jistě vhod. Jistě si říkáte, jak je možné, že když je mýdlo přírodní, nazývám ho dezinfekčním? Tak předně proto, že přírodní dezinfekci dodává složení mýdel, zejména esenciální oleje. Nejlepší antiseptické účinky má citron, pomeranč, eukalyptus a nebo tea tree. My doporučujeme mýdlo od Caltha – Citrusy, Peprmint a Pantenol, které obsahuje nejvíce těchto esenciálních olejů.

Jestli více fandíte tekutým mýdlům, můžeme nabídnout přírodní skvost, který za žádných okolností nevysuší vaše ruce, přinese jemnost ale sílu pro čištění. Praktické a ekologické skleněné balení mýdla na ruce od Only Bio můžete pohodlně doplnit mýdlem z náhradní náplně. OnlyBio je společnost, která pracuje výhradně s přírodními surovinami a určitými specifickými chemickými procesy (surfaktace bio řepkového oleje například) dosahuje maximálního zhodnocení surovin. Jejich skvělé tmavé lahvičky na balení jsou nejen designovým kouskem do koupelny, ale lze je opakovaně využít. Suma sumárum, produkty od Only Bio jsou top.

Proč je mytí rukou tak důležité?

Možná si říkáte, že to všichni strašně zveličují a dělají z komára velblouda. Viděli jste video, které proběhlo sociálními sítěmi, jak rodiče vysvětlují dětem, proč je důležité mýt si ruce? Jak jim strčí prsty do vody s kořením – to se logicky nalepí na prst. Pak na druhé ruce namydlí prstík a strčí do stejné vody s kořením a všechno od prstu „uteče“ pryč a ten je čistý.

Důležité je to všechno hlavně pro to, že bakterie a viry logicky pomocí mýdla smyjete. Například tolik skloňovaný koronavirus – jeho podstata je na tukové bázi. Pokud k tuku přiblížíte mýdlo / jar / čistič, logicky ho rozpustíte a on se odplaví.

Důležitá je i četnost a situace, kdy ruce myjete. Doporučuje se určitě nikdy nikdy nikdy za žádných okolností nesmíte vynechat mytí rukou po tom, co přijdete domů. Sami nevíte, co se Vám na kůži kde nachytalo a věřím, že nikdo z nás nestojí o to roznést si cokoli po bytě. I kdybyste šli jen pověsit prádlo, nebo pro okurky do sklepa. Mýt, mýt, mýt. Nepochybuji, že si myjete ruce po návštěvě toalety.

Co když mi dezinfekce žere ruce?

Nemyslím si, že je nutné po poctivém a kvalitním umytí rukou doma ještě používat antibakteriální gely. Už z důvodu toho, že viry jsou odplaveny společně s mýdlem, ale také pro to, že si narušíte přirozený hydrolipidový film na rukou a dochází k nadměrnému vysušení pokožky. Dezinfekční gely bychom měli používat v momentě, kdy si nemůžeme umýt ruce. V zásadě je to jednoduché pravidlo – dezinfekce rukou doma mýdlem, venku gelem.

Když už je Vaše pokožka hodně narušená, máte vysušené ruce, změňte typ mýdla, návyky s antibakteriálním gelem a zkuste regenerující a výživné krémy na ruce. Vřele doporučujeme regenerující krém na ruce od Lavera, který obnovuje buněčnou strukturu, dodává hloubkovou hydrataci a zjemňuje pleť.

Zvýhodněný set – Dezinfekční set na ruce

Všechny produkty, které jsem popsala v článku jsme spojili do jednoho balíčku a zvýhodnili jsme cenu, když je zakoupíte všechny najednou. Detaily najdete zde, v tomto odkazu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *