Zdravé tělo a zdravý duch

Celulitida má řešení

Celulitida, pomoc! Holky, upřímně… asi 7 z 10 jí tam má. Více nebo méně viditelnou, ale má. Statistika říká, že má, a čísla neopijete rohlíkem. A jak vlastně vzniká? A proč se s ní musíte potýkat zrovna vy…? Ať už ji vnímáte jakkoli, pojďme se na její problematiku podívat pěkně zblízka. Pojďme zjistit, proč ji máme, jak vzniká a jak ji redukovat. A! – je úplně v pořádku ji „tolerovat“, stejně jako je v pořádku se s ní poprat pěkně čelem.

Celulitida, definice a příčinycelulitida

Celulitida je definována jako lokální metabolická porucha podkožní tkáně, která je způsobena lymfatickými změnami. Postihuje 80–90 % žen (a zčásti i muže). Projevuje se zvrásněným vzhledem, kdy se tuková tkáň protlačí skrze vláknité pásy v kůži, které ji spojují se svaly. K jejímu vzniku může přispět i ztráta tloušťky kůže, ke které dochází s pokročilejším věkem.

Nejčastěji se zabydlí v oblasti stehen, hýždí a boků. Čili tam, kde se ženám ukládá tuková tkáň v největším množství. Jedním z mýtů je, že celulitida je jenom přebytečný tuk. Celulitida sice vzniká zvětšováním objemu tukových buněk, není to však tuk, který je zvětšuje, ale nahromaděné odpadní látky. Trpět jí mohou ženy různých tvarů a hmotností. I štíhlá žena může mít na stehnech pomerančovou kůži.

Celulitida je naší součástí odnepaměti

Možná je to pro vás těžké, ale přijměte fakt, že pomerančovou kůži máte. Nejlepší rozhodnutí, které můžete pro své zdraví udělat je, přestat se kvůli ní konečně stresovat. Celulitida je vcelku mladice – byla označena za nežádoucí teprve ve 20. století. Do té doby ji nikdo neřešil. Naopak ji najdete dokonce vyobrazenou v několika slavných dílech od významných malířů. Neničte si svoje duševní zdraví tím, že budete řešit kdejaký ďolíček.

 

Rozhodli jste se, že s ní zatočíte

pomerančová kůžeNa co byste se měli připravit, když se rozhodnete, že s ní zatočíte? Už dopředu vám můžu prozradit, že to bude zkouška vaší trpělivosti. Známá hra Kdo z koho. Pokud vydržíte déle, než vaše tvrdohlavá „kámoška“, kterou na vaše stehna nikdo nezval, máte vyhráno. Zde je několik tipů, jak souboj obrátit ve váš prospěch a možná trochu i urychlit:

  1. Hýbejte se

Je to tak. Bez pohybu nad ní nevyhrajete. Ani omylem. Cílem je navrátit váš metabolismus do správných kolejí, tedy jej zrychlit, aby lépe spaloval a bral si energii z uložených zásob.

  1. Masírujte se

Lymfa a její proudění také velmi významně ovlivňuje stav pokožky. Pravidelnými krouživými masážemi po domácí koupeli, či lymfatické masáže od odborníka velmi výrazně vylepší stav kůže. Můžete také omkrnout trendy maderonkárny. Maderoterapie pracuje na principu povrchové stimulace kůže pomocí dřevěných nástrojů.

  1. Hodně pijte (vodu!) a dobře jezte

Já vím, voda je nuda, ale bez vody to nepůjde. Voda je prazáklad všeho. Ne nadarmo, se říká, že voda je životadárná. Pokud chcete zrychlit spalování, rozproudit lymfu, musíte u toho také hodně pít a vyhnout se všem neřestem – sladkému, alkoholu, fast foodům nebo chipsíkům večer k televizi. Udělejte jim rozlučkovou párty, pozvěte vaše oblíbence. Užijte si, ale pak už nadobro šmitec.

  1. Využijte zesílenou pomoc intenzivních produktů proti celulitiděolej na celulitidu

Máte-li zařazený pohyb, pitný režim i jídlo pod palcem, je na čase poohlédnout se po vnějších produktech, které vám pomohou na vaší cestě za krásné a hladké nohy. V sortimentu Bioplace přibyly relativně nedávno produkty od českého výrobce kosmetiky – Caltha kosmetika (čtěte „kalta“). Jejich produkty obsahují podpůrné látky pro zintenzivnění proudění krve na povrchu kůže, čímž přimějete organismus s těmito partiemi také pracovat. A co se nestane? Objeví tam spoustu tukových zásob, tedy zdrojů energie, se kterými také může pracovat.

  1. Nestresujte se

Podle mě tohle asi nejdůležitější bod. Pokud nebudete v pohodě psychicky, nebudete v pohodě ani fyzicky. Co se děje uvnitř se projevuje navenek. Jestli se za svou celulitidu stydíte, okamžitě tento pocit zažeňte a vyřešte ho jednou pro vždy. Nahlížejte na své tělo jako na možnost, příležitost tady být a užívat s všechny krásy života. Ten je hodně krátký na to, abychom jakýkoli čas strávili stresem, jestli máme někde nějaký důlek, flek, či nerovnost.

Pracujte se sebou tak, jak byste radili své nejlepší kamarádce, která je nešťastná z celulitidy. Asi jí spíš podpoříte, než že byste jí nadávaly, jak to mohla dopustit a že její kůže není hezká a měla by jí zakrývat. Hm? Co byste jí řekly? Jak byste jí podpořili?

  1. Noste si, co chcete

To už je taková třešinka na dortu. Móda je vyjádření našich nastavení, myšlenek a názorů. Já třeba moc ráda nosím šaty, sukně nebo kraťasy.

Loni v létě (upozorňuji, že to léto jsem měla o 5kg méně než teď) jsem byla na návštěvě u kamarádky. Přijela jsem pohodlně oblečená, neboť jsme plánovaly strávit den u ní u bazénu. Tedy žádný velký outfit, jen kraťásky, tílko a hlavně! plavky. Vůbec jsem se nesoustředila, na fakt, že mám někde něco zakrývat. Dostalo se mě takového prazvláštního soudu, že „Já tě obdivuju, že s těmahle nohama nosíš takhle krátký kraťasy. To já bych si na sebe nikdy nevzala.“

Uf, co? Lehce pasivně agresivní, že? “S těmahle nohama…” ehm, jsou to nohy, každý je má. Mojecelulitida odpověď byla prostá. „A proč ne? Nosit si můžu co chci, žijeme ve svobodný zemi a moje celulitida mě nedefinuje. Vždycky tam byla.“ Samozřejmě si na ten příběh vzpomenu, když vidím, jak vypadají moje nohy v kraťasech. Ale víte co? No a co. Nebudu se kvůli pomerančové kůži pařit v kalhotách, abych náhodou někoho nepohoršila… 😅

 Jak se zbavit celulitidy – je to jen marketingový obrat?

Možná ano, možná ne. Příčina může být v genetice, nezdravé stravě, zpomalené lymfě či slabém pitném režimu. Pokud do toho ale nepůjdete naplno, nikdy se nedozvíte, co ji konkrétně vám způsobuje. Jak jsem řekla, je to dlouhý boj, ale je možné ho vyhrát.

XOXO

Leni ❤️

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *