Život podle BIOPLACE

Jak naplánovat Vánoce a nezbláznit se z toho?

Vánoce se nezadržitelně blíží! Máte všechny dárky? Vytahujete už vánoční výzdobu? Jakou barvu bude mít letos váš stromeček? Kde koupíte kapra? Vánoční šílenství!

Taky máte těchto nadpisů po krk? Ano, všichni to víme a moc dobře si uvědomujeme, že do onoho večera zbývá jen měsíc, ale znamená to, že se máme zhroutit? Rozhodně ne! Moji milí, neděste se. Každý vám přeci poví, že na Vánocích má nejraději „tu atmosféru“, no ne? A tu přeci tvoříme my sami, naším klidem, očekáváním a tím, že jsme všichni pohromadě a užíváme si společný čas. Nepodlehněte tedy vánočnímu šílenství.

Před svátky velký shon prostě je. Není snadné skloubit všechny naše každodenní povinnosti s přípravami na Vánoce a oslav konce roku. Zažívá to ale každý, a proto všichni pochopí, že něco nestihneme, nenapečeme tolik druhů cukroví a nebudeme mít dokonale vygruntováno. Stejně si pak po procesu rozbalování dárků řekneme„achjo, to je zase bordel“ a při lednovém uklízení cukroví si pomyslíme „příští rok toho vážně udělám méně“, no ne? 

Co bych vám poradila, abyste nepodlehli vánočnímu šílenství?

I pro mě je těžké tomu nepodlehnout, nebojte. 🙂 Rozhodně se ale nezdráhejme nechat si pomoct! Ať už jde o kolektivní pečení cukroví, nebo o koupi již upečeného.Nemusíte ani celý víkend věnovat gruntování. Můžete si generální uklízení rozfázovat do několika etap i dní. Budete mít pak lepší pocit, že si můžete na svém to-do listu odfajfknout více věcí. A nebojte se, Ježíšek se nepořádku nebojí (jak to asi musí vypadat u něj, když tam shromažďuje tolik dárků a věcí!).

dárková sada beauty boxPokud budete potřebovat poradit s tím, jaké dárky na Vánoce komu koupit, přihlaste se u nás na stránkách k odběru newsletteru a přijde vám do emailu spoustu tipů na dárky. Obecně nejjednodušší je ale pořídit voucher na nákup (u nás na tomto odkaze Dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč – Přírodní kosmetika | Ekodrogerie | Zero Waste | Zdraví – bioplace.cz). A jestli nechcete dávat poukázky, určitě mrkněte na e-shop, kde máme rozdělené produkty pro muže, ženy i domácnost. Jsem si jistá, že tam rozhodně něco vyberete. Nebo prostě a jednoduše můžete pořídit dárkovou sadu a máte vystaráno. 

Nepodlehněte stresu a tlaku, které na vás přenáší okolí. Psychická pohoda je přeci taky důležitá. Nakonec jsou stejně všichni nejraději za společně strávený čas.

A co doporučuju udělat s nově vyskytnutým se volným časem na Vánoce? 

Jděte se projít – užijte si atmosféru chladného večera s rozsvícenými světýlky, stromy, okny a svařákem v ruce. Můžete jít třeba na trhy, nebo se projít po vaší vesničce a pozorovat výzdobu v oknech i na venkovních stromcích a truhlících. Vydejte se i do lesa – nakrmte lesní zvěř. Když bude sníh, zapomeňte na to, kolik vám je – sáňkujtekoulujte se a dělejte anděly ve sněhu. Nabije vás to krásnou pozitivní energií a budete mít úsměv na tváři a aspoň na chvíli zapomenete na vánoční šílenství. 

Můžete ale i zůstat doma, zapálit si svíčku, pustit si koledy a číst si knížku. Uvařit si horký čaj a zapnout si v televizi pohádku, nebo si zahrát stolní hry

No není to lepší než se stresovat, že ještě není slepené linecké a že v té místnosti, která má funkci odkladiště, prostě tenhle rok vygruntováno nebude? Za mě rozhodně!

XOXO

Terka

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *