Zarůstající chloupky
Život podle BIOPLACE

Zarůstající chloupky – tipy a triky jak se jich zbavit

Trápí vás zarůstající chloupky? Máme pro vás pár tipů, jak se tomu vyhnout.

Peeling na nohy

S horkými letními dny řešíme hladké nohy a jiné tělesné partie pravděpodobně častěji než v zimě. 🙂 Někteří z nás zarůstající chloupky nemusí řešit, jiné ale mohou docela potrápit. Nikdo neví, jak to vzniká a proč na to někdo trpí a někdo ne. Jisté je, že zarůstající chloupek není schopen projít povrchem kůže a začne růst do strany, což pak způsobuje začervenání, svědění či pálení. Pokud jsou zarůstající chloupky váš problém a nedaří se vám je eliminovat, přesně pro vás je tento článek. Přinášíme vám několik tipů pro hladké oholení bez začervenání a zbytečných nervů. Na každého platí něco jiného, a ani tyto tipy nemusí zachránit všechny nohy světa, ale určitě to stojí za vyzkoušení. 

Holení v protisměru způsobuje zarůstání častěji.

Tohle už jste pravděpodobně někdy slyšeli. Je to bohužel holý fakt, který nejde nijak oklamat. Holení proti směru růstu chloupků zanechá vaši pokožku krátkodobě hladší, se zdánlivě lepším výsledkem. Chloupky ale rostou poměrně rychle a vy si holením proti směru růstu zvyšujete si riziko právě zmíněného zarůstání a někdy si i můžete způsobit záněty a začervenání. Řešením je holit si pokožku po směru růstu chloupků. Sice daný výsledek není tak efektní, ale můžete si významně ušetřit starosti se zarůstáním.

Vždy ostrá čepel
Krém na holení s Ginkgo Biloba
Krém na holení s Ginkgo Biloba

Není nic horšího než postarší neostrá žiletka. Je velice důležité, aby ostří bylo opravdu ostré. V takovém případě totiž seřízne chloupek rychle a nezanechá pokožku podrážděnou. Tupou žiletkou si navíc můžete roznést bakterie nebo způsobit zánět. Holítkům vždy pravidelně vyměňujte čepele a po použití je dobře omyjte a nechejte v suchém prostředí. Ideálně je ani nepokládejte dolů čepelí, aby se v ní bakterie neživily. Malý tip – nechte žiletku stát v kalíšku čepelí nahoru, podobně jako např. necháváte zubní kartáčky.

Krém na holení

Krém na holení je účinný pomocník při holení žiletkou. Používá se z důvodu změkčení chloupků a ochrany pokožky. Vyhnete se tak šupinatění a přesušení vrchní vrstvy kůže. Doporučuji zvážit použití jednorázových holítek, i když se může zdát, že jsou pro kůži nejlepší a nejhygieničtější. Osobně si myslím, že důležité je také hledět na ekologii našeho počínání, a proto doporučuji trvalé holítko, kde se vyměňují jen břity. Možná si na ně budete pamatovat ještě od dědečka, ale věřte tomu, že si s tím pohodlně a hladce oholíte i nohy.

Vyzkoušejte peeling a pěnu/gel na holení

Tělový peeling do sprchy s olejem z hroznových jadérek
Sprchovací peeling s hroznovými jadérky

Jestliže na zarůstání chloupků trpíte, nebude vám k holení stačit obyčejné mýdlo. Sáhněte po gelu či pěnách na holení. Zvláční pokožku a chloupky změknou, lépe se pak oholí. Snižuje se také podráždění kůže. Nikdy neholte chloupky na sucho!

Peeling na tělo můžete použít před samotným holením – odstraníte tak odumřelou kůži a připravíte pokožku na holení. Můžete ho ale použít i po holení, záleží, jak vám to vyhovuje, měli byste ho ale provádět 2x týdně. My jsme na trhu našli skvělý peeling přímo do sprchy – nanesete na nožky, pořádně projedete (vydrbete) kůži a můžete pohodlně spláchnout. YouAll je značka čistě přírodní kosmetiky pro ženy, co mají rády moderní věci. A to nemluvím o krásném barevném obalu.

Alternativy k holení žiletkou
cukrová holící pasta

Pokud nejste fanoušek tradičního holení a nedělá Vám to prostě a jednoduše dobře na kůži, vyzkoušejte alternativu v podobě cukrové depilační pasty. Jednoduše ji zahřejete ve vodní lázni, nebo mikrovlnce, nanesete na kůži a proti směru růstu chloupků nanesenou vrstvu pasty strhnete. 

Bolesti se nebojte, za to chvilkové jednorázové utrpení to stojí, protože nožky vám vydrží déle hladší a bez chloupků a kůže bude mít čas se zregenerovat na další růst chloupků. Skvělé složení Cukrové depilační pasty od Purity Vision také zajistí, že se úplně vyhnete jakémukoli podráždění kůže nebo mikrorankám, které vznikají při holení žiletkou. A to za pokus stojí, ne?

Péče o pokožku po holení

Po holení je velmi důležité kůži zklidnit. Doporučuje se balzám či voda po holení, jako desinfekci můžete použít i antibakteriální roztok. Cokoliv co budete do kůže vtírat, je dobré dělat na ještě vlhkou pokožku. Nohy si tedy nemusíte utírat ručníkem, rovnou do nich vmasírujte váš oblíbený přípravek.

Malý tip na závěr: Po holení vmasírujte do vlhké pokožky v průběhu následujících 2-3 dnů tělové mléko nebo cokoliv mastného, co máte v oblibě (doporučujeme např. bambucké máslo či tělové oleje). Pomůže to pokožku zjemnit a chloupek tak najde snazší cestu ven. 🙂

Vaše Lenka 🙂


Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *