Zdravé tělo a zdravý duch, Život podle BIOPLACE

Relax přírodními produkty

Umíte se rozmazlit?

relax

Asi Vám to bude znít povědomě. Žiju v hektické době. Honím termíny, pořád někam spěchám, balancuju práci, školu, péči o domácnost a rodinu, chci si naplno užívat volný čas. Nebo aspoň ten zlomek, co mi zbývá. Měla bych pravidelně posilovat nebo alespoň jógovat. Rozhodně musím zdravě jíst a hlídat si počet kroků, co denně udělám. Meditace! Ta prý pomáhá cítit se skvěle. A! Všude čtu, že se rozhodně musím milovat. Sebeláska, ta je prý naprostým základem, na kterém můžu a mám stavět. A pak přijde večer. Po celodenním kolotoči usedám (častěji spíš uléhám) k filmu, který stejně nedokoukám, a mám pocit, že to je vrcholem mojí každodenní chvilky sebelásky.

Filtry jsou skvělá věc, ale zdravá pleť je lepší

– world’s beauty –

Pečovat o sebe bychom měli zvenku (péče o tělo) i zevnitř (péče o duši). Našemu tělu pomáhá, když jíme, co nám chutná a zároveň nám prospívá. Určitě mu přilepšíme přiměřenou dávkou pohybu a relax. A rozhodně se hned nemusíme snažit zdolat nejbližší fitko, nebo zvládat krkolomné jógové pozice. Ono takové pravidelné jemné protažení nebo třeba tanec na oblíbenou písničku u ranní přípravy do školy nebo do práce může být osvěžujícím začátkem dne.

Duši zase pohladíme tím, když si vyhradíme čas jenom pro sebe a budeme dělat jen to, co nás opravdu upřímně těší. Rádi čtete? Píšete si deník? Sledujete cukrářské soutěže nebo jiná uspokojující videa? Baví vás drhání, akvarelové barvy, kaligrafie, puzzle, lego, sociální sítě nebo videohry? Tak jen do toho! 

Spojit péči o duši a tělo je potom už úplná paráda. Relax je možné docílit například na masérském lehátku nebo při večerní sprše, kdy funkční praxí je za pomoci oblíbeného sprchového gelu či mýdla poděkovat vybrané části těla za to, co pro nás dnes udělala, v čem nám pomohla a usnadnila den.

Anebo… můžeme naši rutinu povýšit na další level 🙂 

Dejte si koupel

relax koupel

Zdraví prospěšnost poctivé koupele pro tělo i duši je vědecky prokázána. Horká koupel zlepšuje náladu, procvičí vaše srdce, pomůže lépe dýchat, celkově vás uklidní a uleví ztuhlým svalům, vyvažuje hladinu hormonů a za určitých podmínek i hydratuje pokožku a vlasy.

A teď si představte, že si na relax koupel najdete dostatek času, vezmete si do ní knížku a k tomu ta vaše koupel bude krásně vonět po levanduli nebo smrku. A co kdyby v sobě měla spoustu voňavých a kůži zvláčňujících bublinek (OnlyBio dětské bublinkové koupele)?

Zaměřte se na pleť 

Čistící peeling

Naše pleť je vnějším vlivům a všemožným nečistotám vystavená celé dny. Tak co ji občas trochu zjemnit a rozzářit? Nebo zbavit přebytečné mastnoty v rámci večerního rituálku? Pokud vám spojení aloe vera, hroznového oleje, marockého jílu a mandlových jadérek zní jako ideální kombinace, jste na správném místě – omrkněte Dulcia maska a peeling 2v1.

Pokožka na těle je sice větší část roku před okolními vlivy krytá, ale citlivě zvoleným peelingem ji rozhodně nemůžeme uškodit. Máme co nabídnout milovnicím či milovníkům kávy – Purity Vision kávový peeling, dokonce i těm, komu smysly zaručeně rozvibruje vanilka a kokos – SkinnyCoco Tělový peeling Vanilka.

Potěšte své vlasy

Pokud vám dělá radost péče zaměřená na vlasy a kvalitní šampony a kondicionéry máte v malíčku, zkuste s námi svým vlasům dopřát hloubkovou výživu maskou z kokosového oleje nebo bambuckého másla od Purity Vision. A co relax s levandulí? Patří k vašim oblíbeným vůním? Pak se nebojte vodou z ní důkladně promasírovat vlasovou pokožku. Vlasy tím posílíte, a ještě se budou lépe česat Klára Rott Svěžest – Hydrolát levandule

Oslovil vás některý z našich sebelaskacích tipů? Nebo máte úplně jiný? Dejte nám vědět do komentáře! 🙂

Vaše Lenka


Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *