Péče o pleť

Kokosový olej kam se podíváš

Žena se směje držíc si vlasy

Kvalita kokosového oleje může být ošemetná. Dali jsme si tu práci a posbírali jsme informace o kokosových olejích a přinášíme Vám je hezky pěkně uceleně na jednom místě. Jak se tedy vyznat v tom, jestli koupit rafinovaný kokosový olej, nebo lisovaný kokosový olej. Pojďme se na to podívat.

Jak se zpracovává kokosový olej

Našem milá a oblíbená společnost Skinny Coco udělala pěkné shrnutí v tomto článku. Nechceme se tedy příliš opakovat, ale na co byste si měli dávat vždy pozor při nákupu kokosového oleje. Předně myslete na kvalitu produktu. Nejlépe uděláte, když zakoupíte nerafinovaný, extra panenský olej, který bude ideálně zabalený ve skle. Sklo je pro kokosový olej skvělý materiál, protože uchová veškeré důležité výživové hodnoty, nedojde během uskladnění k narušení kvality produktu a navíc je to eko. A pro sklenice jistě najdete i další využití v domácnosti, takže se nestane jen jednorázovým obalem.

Proces výroby je buď za tepla nebo za studena. I když máte na obalu napsáno, že lisováno za studena, s největší pravděpodobností bylo použito teplo. Kokosová dužina se totiž musí zahřát, aby mohla být stlačena a získal se tak olej. Lepší výsledný produkt s vyšší kvalitou výživných látek je ten, který byl získán odstředěním. Ale tato výroba je dražší než ty běžné, takže se to promítá do koncové ceny produktu.

V čem je kokosový olej tak skvělý?

Kokosák je velmi multifunkční produkt, který nachází v našich domovech využití na několika místech. Najdeme ho typicky v koupelně, ale v některých domácnostech je i kuchyni. Jsou totiž spotřebitelé, kteří na kokosáku i vaří, pečou a smaží.

Kokosový olej na pleť

Ale pokud se mrkneme zpátky do koupelny, i tady je mnoho variant použití. Tak já například kokosový olej využívám na odlíčení, čištění zubů, koupel a natírání / zvlhčování pokožky nebo třeba zábaly na vlasy. Pojďme se mrknout na jednotlivé zmíněné body.

Odlíčení

Kokosák nanesu na prsty, kde se mi lehce roztopí a rozetřu po obličeji. Krouživými pohyby rozmasíruji po obličeji, čímž se rozpustí veškerý make-up a oddělí nečistoty. Pomocí kosmetických houbiček nebo pratelnou žínkou, které namočím do vlažné vody z obličeje vše smyju. Čistý kokosový olej bez parfemace lze s klidem použít i na odlíčení očí.

Čištění a bělení zubů

Tohle je věc, u které si všichni většinou ťukaj na čelo, jestli jsem normální. Ano, jsem. Předně – zuby se čistí kartáčkem, ne pastou. Pasta má za účel pouze osvěžit dech, nebo pomocí různých bylin podpořit boj proti paradentóze, nebo zubnímu kameni. Ale! 🙂 Já jsem si v praxi vyzkoušela a už i přečetla nespočet článků o tom, že kokosový olej na zubech dokáže zázraky. Sama jsem trpěla na zubní kámen, zejména zezadu spodních zubů a od té doby co používám kokosák nemusel můj milý pan zubař ani jednou odškrabávat zubní kamen tím divným dlátkem. fuj dlátkem 🙂

Usmivajici-se-devce

Bělení zubů je takový velmi příjemný vedlejší efekt čistění zubů kokosovým olejem. Na chuť i pocit oleje v puse si rychle zvyknete, za chvíli vám to nepřijde vůbec divné. Věřte mi. A jestli chcete, vyzkoušejte jedinečný kokosový olej určený přímo na Oil Pulling – Skinny Coco Zubní olej.

Koupel nejen pro miminka

Až nastane ta mimořádná chvilka, kdy si budete moci napustit vanu a sebe tam nechat rozpustit, hoďte si do koupele jednu lžíci kokosového oleje navíc. Klí’do si tam dejte svojí oblíbenou pěnu, nebo sůl (za mě sůl lepší, pěna po čase studí a nemluvím o jejím složení). Získáte tak skvělou koupel, která dodá hydrataci vaší pokožce. Některé maminky to přidávají do koupele pro miminka, tak proč si to nedopřát také? Hm? Mrk mrk.

Zábaly na vlasy

Prémiový kokosový olej

Kokosák je hojně využíván v domácích maskách na vlasy. Dobře se s ním pracuje, výborně se nanáší. Jen v při práci s kokosovým olejem nezapomínejte na to, že vlasy by měly být také navlhčené. Já to dělám buď tak, že vlasy nejprve umyju a nechám trochu vysušit v ručníku a pak aplikuji masku. Tato metoda samozřejmě spolu nese i to, že vlasy musím umýt dvakrát. Rychlejší varianta je, že vlasy prosprejuju vodou skrz na skrz a pak nanesu masku. Následně umyju standardně 😉

Nátěr na závěr

Kokosový olej je hojně využíván jako zvláčnění pokožky po umytí, nebo koupeli. Určitě u toho vždy myslete, že pokožka by měla být vlhká, neboť se tak dokáže olej dostat do hlubších vrstev do kůže. Pokud tak neučiníte a budete se natírat kokoskám, může se Vám jednoduše stát přesný opak, tedy že se kůže začne vysušovat.

Kokosový olej má spousty možností využití

Metod, jak využít kokosový olej v domácnostech je mraky. Jak jsem psala, je to všestranný a multifunkční produkt, který by ve vaší výbavě rozhodně neměl chybět.


Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *