triky krásných žen
Péče o pleť

4 tajné triky krásných žen

triky krásných žen

Tajné triky krásných žen jsou tu. A odhalení tohoto tajemství jsme čekali dlouhá léta. Já vím, je to otravné, jak Vám pořád někdo říká, že musíte pečovat o svoji pleť, ale vězte, že je to vážně pravda. A u pleti platí dvojnásob, že bez práce nejsou koláče. Anebo jestli chcete, můžeme to napsat ještě tak, že krásná pleť bez každodenního drilu neexistuje.

V jednom z příspěvků na sociální síti jsem shrnula základní kroky na každodenní péči o pleť do jednoduchých 4 tipů péče o pleť a ty si teď jednotlivě přiblížíme a plus Vám dám tajné tipy na produkty, které jsou jednak přírodní a pak Vám ještě celou péči usnadní. Ale psst, ne, že to někomu vyzradíte. Je to tajemství! 🙂

A mám to osvědčené na své pleti. A také to je osvědčené mraky kosmetiček. Vím to pro to, že jsem sama absolvovala rekvalifikační kurz kosmetičky, kde nám o lili do hlavy každý den a chtěli, abychom se to naučili hooooooodně podrobně. A já to chápu, a jsem ráda, že jsem to viděla i z druhé strany, protože vím, že je pro všechny kosmetičky kladen velký důraz na porozumění funkce pleti a její různorodosti. A teď už ticho, jdeme na to důležité a to jsou triky krásných žen vedoucí ke kráse:-)

Čištění 

Základní princip čištění je zbavit pleť všech nečistot, které přes den nachytala. Metody se mohou lišit v závislosti na typu pleti a třeba i čase. Mám-li čas, čistím pečlivě jak o život, nemám-li čas, vezmu to jedním šmahem ve sprše. Hm, mám pravdu? J

Pokud se zastavím u typů pleti, bude se čištění pleti lišit hlavně v přípravku, který použijete. Na suchou pleť použijte čištění (odlíčení) na olejové bázi, tedy pleťové oleje, pleťová mléka. Mastná pleť zase více ocení různé čistící gely či pleťová čistící mýdla. Normální pleť nemusíte trápit nějakým přesušováním gely, nebo naopak zvlhčováním oleji. Vezměte do ruky klasiku, pleťové mléko.

Jednou za týden se obecně doporučuje pleti dopřát masku, či peeling. Anebo klidně obojí. Pleť povzbudíte a projasníte. 

Tonizace 

Mezi další triky krásných žen patří tonizace. Co že si to máte pod tímto pojmem představit? Tak předně tonizace má za úkol srovnat hodnotu pH na pleti, tedy uvést jí do „normálního“ stavu bez toho, aniž byste museli čekat na přirozenou obnovu hydrolipidového filmu. 

růžová voda

Ok, ok, zkusíme to trochu více srozumitelně. Když pleť čistíte (podle bodu 1. čistění) tak zároveň s nečistotami vezmete i základní ochrannou vrstvu pokožky – hydrolipidový film. Ten máme všichni a jeho základním úkolem je ochránit pleť. Představte si to jako takový ochranný štít. Sám se obnovuje za zhruba 2-3 hodiny. Krok Tonizace pleti pomůže, aby se obnovil prakticky ihned. Pleťová tonika totiž srovnávají pH pleti a mají také lehké desinfekční účinky. Stahují póry a připravují pleť na další kroky. 

Pleťová tonika můžete vybrat podle typu pleti, existují na trhu tonika pro suchou, citlivou, mastnou, smíšenou pleť – no vlastně prakticky na cokoli si vzpomenete. 

Pokud chcete toto řešit přírodní cestou, doporučuji růžovou nebo levandulovou vodu. Růžovou vodu určitě pro citlivou pleť se sklony k červeným žilkám, levandulovou vodu pro smíšenou až problematickou pleť. Levandule totiž svírá a stahuje, čili pomůže s případnými neduhy pleti jako je například akné. 

Hydratace

Životadárná voda. Jinak se to asi nedá říct. Pokud nebudete mít dostatečně hydratovanou pleť, bude unavená, povadlá, mdlá ať uděláte, co uděláte. Hydratace je důležitá i vnitřní, takže dodržování pitného režimu je pro tento bod klíčové. Pokud chcete hydratovat svoji pleť, rozhodně se zamyslete, jaký přípravek, v jakém ročním období použijete. Například hydratace v zimě nedává příliš smysl, protože pleti můžete víc uškodit než její stav zlepšit. Hlavní důvody jsem vysvětlovala v článku na blogu, který se věnoval péči o pleť v zimě. Ve zkratce – hydratace pleti v zimě není nejšťastnější, neboť hydratační přípravky mnohdy obsahují vodu, která samozřejmě zmrzne. A to na pleti nechcete. 

Takže pokud hydratace v zimě, dejte si hydratační krémy například na noc a na den, kdy se pohybujete venku, dbejte na hutnější a výživnější krémy. Tím se dostáváme k poslednímu bodu.

Výživa 

krém na mastnou pleť

V domácím prostředí výživu pleti dosáhnete částečně, ale lze to. Plnohodnotnou výživu pleti Vám vždy dopřeje Vaše kosmetička. Ale co doma můžete udělat. Tak předně… výživa je prakticky synonymum pro pleťové krémy. A nezapomínejte na speciální krémy na oční okolí. Správně zvoleným pleťovým krémem dokážete Vaši pleť pozvednout na vyšší úroveň. Pokud máte pleť suchou, použijte výživné krémy, které budou mít ve složení třeba skvělé Bambucké máslo. Rychle vstřebatelné, velice výživné. Pro mastnou pleť dbejte na to, aby krémy obsahovaly vyvážené množství mezi oleji a např. šťávou z Aloe Vera. Přípravky, které obsahují levanduli, nebo jiné stahující bylinky Vám jistě pomohou pleť zlepšit. 

U mastné pleti se ještě zastavím – to, že máte mastnou nebo smíšenou pleť ještě neznamená, že nebudete používat krémy. Používejte je, jen si vyberte speciální krémy na Váš typ pleti. Pokud je totiž používat nebudete v domnění, že nechcete pleť zatěžovat mastnými surovinami, děláte velkou chybu. Dostáváte se to kosmetického začarovaného kruhu a to – „nebudu si na mastnou pleť dávat nic mastného, to je přece logický!“ (bože, úplně se slyším tak před deseti lety), nedáte na pleť nic. Pleť je vysušená, nevyživená a co si řekne? „aha, takže ty už mi nic nedáš? Žádnou ochranu před vnějšími vlivy ani výživu?? No tak fajn, já si to vyrobím sama“ a Vaše pleť spustí všechny továrny na výrobu mazu, protože to je to, co ji ochrání. A výsledek je mastná pleť, kterou vy přesušíte, ona se přemastí, vy ji vysušíte a už jste chycení a hrajete nepříjemnou „hru“ s vlastní pletí. Takže prosimvás… ano, používejte krémy i vy, co máte mastnou pleť. 

Aha, takže ty už mi nic nedáš? Žádnou ochranu před vnějšími vlivy ani výživu?? No tak fajn, já si to vyrobím sama

– vaše mastná pleť

Co říct na závěr?

Závěrem nelze než neříct, že když budete dodržovat tyto triky krásných žen a vytvoříte si každo-večerní rutinu Vaše pleť se zlepší asi o milion procent. Nehledě na to, že spojíte vše i s drobnou relaxací před spaním. Vaše pleť ale potřebuje péči i ráno. Přes noc „uklízí“ tak ji ráno pomozte s obrazně řečeno odnesením odpadků. Opláchněte vodou, pratelnými odličovacími tampony očistěte tonikem a naneste denní krém. Věřte mi, Vaše pleť si bude chrochat a dřív nebo později si pozitivní změny všimne i Vaše okolí. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *