Zeny lezici na trave se zakrytymi ocima a usmevem na tvari
Péče o pleť, Život podle BIOPLACE

Jak zabránit stárnutí pleti

Pořád někde čteme o stárnutí pleti. Jak se tomu vyhnout, co jíst, jak spát, jaké používat produkty, jak často a tak dále a tak dále. Člověku by z toho až šla hlava kolem. Ale nezoufejte, dala jsem dohromady základní kroky, které když dodržíte, stárnutí zmírníte.

Proces stárnutí pleti postihu kůži zhruba okolo 25 věku, ale u každého to může být velmi individuální. Opravdu bude na Vaší pleti vidět co jíte, jestli jste spíš zaměření na středomořskou nebo českou stravu, jestli kouříte, pijete hodně kofeinu atd atd. Berte to tak, že to, co vidíte na Vašem obličeji je znamení toho, co se děje uvnitř těla. Krásná a zdravá pleť je tedy symbol zdravého těla. Dokonce je obličej rozdělen do několika oblastí, které odpovídají vnitřním orgánům. Když uvidíte nějaké nedostatky například na bradě, souvisí to tlustým střevem, nebo pohlavními orgány.

Kde je nejvíc vidět, že stárneme

Je potřeba si uvědomit, že stárnutí pleti se nikdo nevyhne. Je to naprosto a přirozená normální součást života nás všech. Každého to postihne, nebojte 🙂 Ale jsou mezi námi tací, kteří mají pod čepicí a ví, jak vizuálně obelstít stárnutí pleti. Předně je nutné si uvědomit, že existují na těle pouze 3 PARTIE, na kterých je to vždy nejvíc vidět. Je to obličej s dekoltem, pak hřbety rukou a kolena s lokty. Pojďme se na jednotlivé partie podívat trochu zblízka.

Obličej a dekolt

krém s kyselinou hyaluronovou

Tohle je první oblast, kterou všichni hned vidí. Je potřeba říct, že o obličej a dekolt se většina z nás stará na jedničku. Naprosto perfektně. Je totiž obecnou pravdou, že na obličej cca 78% žen používá krém alespoň jednou denně, 43% dvakrát denně. Určitě bude i nějaké procento žen, které používají oční krémy a různá séra nabušená vitamíny a kolagenem a nebo třeba kyselinou hyaluronovou:

Info okénko – formy kyseliny hyaluronové:

  • Kyselina hyaluronová vysoké molekulární hmotnosti- působí na povrchu, zlepšuje hydrataci pokožky a obnovuje funkci kožní bariéry.
  • Kyselina hyaluronová střední molekulární hmotnosti- působí hlouběji, zlepšuje texturu pokožky, redukuje tvorbu mazu a reguluje zánětlivé procesy.
  • Kyselina hyaluronová nízké molekulární hmotnosti – působí v nejhlubších vrstvách pleti, redukuje vrásky, zvyšuje elasticitu a vyživuje kožní buňky. Bojuje a pomáhá s unavenou a zralou pokožkou, povislými víčky, vráskami, rozjasněním a rehydratováním pleti. 

O mužích jsou data neznámá. Pánové se nechtěli podělit o jejich Beauty rutinu 🙂 Tak jim to jejich tajemství nechme a pojďme se na to podívat naším ženským okem.

Hřbety rukou

Tady se trochu zastavme. Pokud před Vámi stojí dáma, jejíž věk jde jen těžko odhadnout, podívejte se jí na ruce. Je totiž dost dobře možné, že excelentně stará o svůj obličej, ale dělá naprosto běžnou chybu, zapomíná na ruce. Na rukou je totiž stárnutí pleti vidět nejčastěji a máte tak nejreálnější možnost správně určit věk oné dámy. Ačkoli bych to nedělala, protože je to naprosto společensky nevhodné. 🙂 Nám holkám bude 28 dokud to nezačne být trapný a pak už nám prostě vždycky ta dvě číslice nějakou záhadou vypadnou z hlavy.

Ale, jak tmu tedy zabránit, abychom byly chytřejší a mátly i rukama? Nabízí se naprosto elegantní, jednoduché řešení. Až si budete večer nebo ráno nanášet krém, to, co Vám ulpí na bříškách prstu naneste na hřeby rukou. Je to mnohem efektivnější, než to utírat do ručníku, no ne?

Kolena a lokty

Ženy na přechodu pro chodce

Kolena, kolena, lokty lokty.. říkáte si, že jsem se zbláznila? No až tak úplně ne. Na loktech a kolenou máme nahromaděnou kůži, kde kolagen a elastin ubývá velice rychle. To tak prostě je. To je prostě součástí stárnutí pleti. Na loktech a kolenou pleť trpí suchostí, proto je vizuálně vždy první na ráně. Pokud se o ně nebudete starat, budete jak stará babča raz dva. Ale nebojte, ona se Vám ta péče vyplatí.

Vážně se Vám ta péče vyplatí. Kůže na loktech a kolenou se totiž rychle opotřebovává, rychleji vysychá a tudíž rychleji stárne.

Takže moje doporučení. Až půjde každý večer pěkně spinkat, hačkejte si na postel a pěkně si namažte kolena a lokty něčím super výživným. třeba Bambuckým máslem. To má skvělé hydratující vlastnosti, které pomáhají udržet pleť jemnější a hladší. Bambucké máslo představuje tajemství půvabu nejslavnějších krásek světa. Dodnes je nezbytnou ingrediencí v kosmetických přípravcích. Ideální všestranný pomocník vhodný na:

  • Na obličej, tělo i vlasy.
  • Pro muže, ženy i děti.
  • Pro všechny typy pleti.
  • Hydratuje a vyživuje.
  • Ideální pomocník na suché rty i pokožku
  • Rychle se vstřebává a zklidňuje.

Stárnutí pleti jde vizuálně oddálit

Pokud se nad těmito třemi jednoduchými kroky zamyslíte, je to všechno logický. O obličej se už umíte starat, hřbety rukou – je taková spíš vychytávka, ale kůže na loktech a kolenou možná pro někoho může být novinka. Budete si na začátku této aktivity připadat, jako kdyby Vám opravdu bylo už hodně moc let, ale věřte mi, po čase Vám to přijde naprosto normální. Hlavně si představte ta kolena v letních sukních! 😀


Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *