sonett bioplace
Recenze, Život podle BIOPLACE

Sonett – představení značky

Sonett je tu, sbohem, komerční drogerie!

sonett bioplace

Omrzely vás už komerční čisticí prostředky? Uvažujete o nějaké ekologičtější a šetrnější variantě? Pojďme se tedy podívat na zoubek jedné z nejznámějších značek ekodrogerie, které jsou na českém trhu k dostání!

Většina eko nadšenců se v diskusích shoduje, že právě značka, o které bude v tomto článku řeč, je naprostou špičkou. Jedná se o německou firmu Sonett, která funguje už od roku 1977. Na rozdíl od jiných výrobců ekologické drogerie se Sonett svou účinností skutečně vyrovná tradičním značkám. V naší nabídce najdete jejich dezinfekce a prostředky na praní, mytí nádobí i úklid. 

Jejich nespornou výhodou je, že…

  • … jsou na 100 % biologicky rozložitelné
  • … jsou hypoalergenní, takže jsou vhodn také pro alergiky a děti
  • … jejich suroviny pochází ve velké míře z ekologického zemědělství
  • … využívají rostlinné a nerostné suroviny
  • … jsou vhodné i pro ekologické čističky odpadních vod
sonett bioplace

Sonett je držitelem mnoha ocenění, například Nature Care Product, Vegan Society či CSE Label. Značka se ale snaží o co největší transparentnost, a tak pokud třeba nevěříte těmto oceněním, můžete si kvalitu produktů ověřit sami. Každý produkt je totiž řádně označen tím, z čeho je složen, takže budete takříkajíc vědět, na čem jste.

Sonett využívá především rostlinné oleje, éterické oleje, kyselinu citronovou v potravinářské kvalitě, sodu, křemičitany a jiné. Kromě jediného produktu neobsahují zvířecí tuk ani jiné zbytky zvířat (výjimkou je mýdlo na skvrny, které obsahuje hovězí žluč). Co tam také určitě nenajdete, jsou různé syntetické vůně, barviva či konzervanty, optické zjasňovače, fosfáty nebo suroviny z geneticky modifikovaných plodin.

Zkrátka a dobře, ekodrogerie uleví vašemu tělu, vaší domácnosti i životnímu prostředí. A když vsadíte na ověřenou značku, tak se nemusíte ani bát častého argumentu, že ekodrogerie není tak účinná jako ta komerční.

V březnu 2021 platí v našem e-shopu 15 % sleva na všechny výrobky od Sonettu. Tak co myslíte? Je to dostatečné nakopnutí směrem k pozitivní změně? 🙂

Mějte se krásně!

Veronika


Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *