Péče o pleť, Život podle BIOPLACE

Nejlepší krok, který můžete udělat pro svoji pleť před spaním

V každodenním shonu je snadné podcenit význam zdánlivě jednoduchého úkolu – odlíčení před spaním. Kromě estetického vzhledu na povrchu – jinými slovy ráno se nevzbudíte jako klaun – hraje tento večerní rituál další klíčové role. Udržuje zdraví pleti, podporuje její omlazení a podtrhne přirozenou zářivost. Jakto? Mrkněte na “vědecké” vysvětlení.

Usnadňuje regeneraci pleti

Během dne se naše pleť přirozeně setkává s různými znečišťujícími látkami, nečistotami či make-upem. Pokud necháme nečistoty nebo make-up na pleti přes noc, bráníme přirozenému procesu regenerace, který probíhá během spánku. Pleť se během noci pilně opravuje a obnovuje, ale neviditelná vrstva nečistot nebo i make-upu působí jako bariéra a brání tomuto důležitému procesu čištění.

Ucpané póry jsou častým důsledkem zanedbání odlíčení. Když jsou póry ucpané, jsou náchylnější k zánětům, což vede k potížím, jako je akné nebo různé jiné nedokonalosti. Když věnujete večer několik minut správnému očištění pleti (pokud používáte make-up tak jeho odlíčení), připravíte jí tak cestu k volnému dýchání a zajistíte jí zdravé a perfektní podmínky pro noční regeneraci.odlíčení před spaním

Prevence předčasného stárnutí

Večerní čištění či odlíčení nejsou jen prevencí okamžitých, viditelných problémů s pletí, ale pomáhájí proti také předčasnému stárnutí. Když částečky nečistot a make-upu zůstávají usazené v jemných vráskách a pórech, přispívají tam k rozpadu kolagenu a elastinu, základních složek udržujících pružnost pokožky. To může časem vést ke vzniku jemných vrásek a ztrátě pevnosti pleti.

Osvojením si návyku pečlivého čištění a odstraňování make-upu zmírníme riziko urychleného stárnutí. Tím zajistíme, že naše pleť bude stárnout s grácií a zachová si přirozenou pružnost a mladistvý lesk. Prevence je skutečně základním kamenem pro zachování zářivé a zdravé pleti po celá léta.

Zvýšení účinnosti péče o pleť

Večer je pro milovníky péče o pleť vhodným okamžikem pro aplikaci cílených ošetření a výživných produktů. Účinky těchto produktů však mohou být ohroženy, pokud se aplikují přes neočištěnou pleť. Říkáte si, že je to logické a že to snad nikdo nedělá.. no bohužel bohužel, divili byste se kolik lidí na tohle prostě dlabe. I když pleť zdánlivě čistíte, není nikde zaručeno, že to děláte správně. Nejde o to ošmrdlat obličej dvěma vatovými tampony natočenými v pleťovém toniku. Správné odlíčení a perfektní vyčištění pleti optimalizuje a zesiluje účinnost následných kroků péče o pleť.

Po správné vyčištění pleti mohou pečující produkty účinněji pronikat do pokožky a doručit účinné látky na místo určení. Ať už se jedná o hydratační sérum, krém proti stárnutí nebo zklidňující noční masku, čistá pleť umožňuje těmto produktům harmonicky spolupracovat.

Odlíčení před spaním je nové musthave

Závěrem lze říci, že zdánlivě všední úkon čištění pleti či odlíčení před spaním se ukazuje jako mocné gesto pro blaho naší pleti. Jedná se o celkový přístup sama k sobě, který nejen zachovává okamžitý vzhled pleti, ale také vytváří základ pro sebelásku, dlouhodobé zdraví a životní vitalitu. Aktivní přijetí tohoto večerního rituálu je investicí do krásy, která tkví uvnitř nás a my jí tímto můžeme vypustit ven. Zařte koťátka, zařte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *