Ženy v západu slunce
Péče o pleť

Nedělejte si vrásky z vrásek

Ženy v západu slunce

Vrásky a celý proces stárnutí jsou nedílnou součástí našich životů. Životů nás všech. Na někom je zub času vidět více a dříve, někdo má třeba to štěstí, že má dobré geny a pro okolí se může zdát, že vlastně nestárne. 

No a pak jsou mezi námi ti chytřejší, kteří mají pod čepicí a ví, jak tomu pomoci, tu a tam něco překrýt či rozjasnit, anebo se správně nalíčit. A hned je den i tvář hezčí. A ti si rozhodně z vrásek nedělají vrásky.

Předně je to o disciplíně. Krásná pleť není zázrak. Je to každodenní dřina. Péče ráno a večer. Nedílnou součástí je i dostatečný pitný režim v průběhu dne. Odborníci se shodují jednohlasně, že do pitného režimu se dá započítat jen voda. Žádné černé nebo zelené čaje, ani džusy a už vůbec ne oslazené minerálky. Ta krásná, čistá, životadárná voda. Množství je individuální podle zátěže, věku, pohlaví. Našla jsem docela dobrý přehled tady.

Podívali jsme se na zoubek několika výše zmíněných chytrálků. Co teda dělají jinak? Jak je možné, že jejich pleť vypadá stále jako v pětadvaceti? Co za tím vším vězí? Tady je několik žen, které nám prostřednictvím sociálních sítí prozradily své tajné triky a plus Vám taky prozradím moje tajemství :-).

Triky na vrásky, které fungují

Lidka (věk 53, vypadá však na maximálně 45, no ne?)

Nejraději mám své kouzelné nedělní dopoledne, kdy se všichni v rodině válejí a já s maskou na obličeji a s vlasovým zábalem připravuji oběd“ 

Co na to bioplace?
Výborná úspora času, kdy jednou týdně dopřeje paní Lidka své pleti i vlasům vitamínové bomby a doslova prozáří a nabuší pleť potřebnými živinami. Za nás tleskáme. Výborně! 

Maska na obličej jednou za týden je poklad, nejlepší, co můžete vaší pleti dát. Vybírejte podle typu vaší pleti, rozhodně můžu jenom doporučit krémové masky, které nanasete a necháte působit. Po požadované době působení smyjete (setřete) navlhčenou žínkou a je to. Nemůže být snažší způsob rozjasnění pleti.


Lenka (věk 34, vypadám však na míň. Prej :-))
Mlada-zena-se-smeje

Natírám zbytky krémů na obličej vždycky na hřbety rukou. Vypadají pak svěže. Podle rukou také lze přesněji poznat stáří, než podle obličeje. Lidé se totiž o ruce nestarají tak důsledně, jako o pleť na obličeji

Co na to bioplace?
Lepší na hřbety rukou než do ručníku. Haf! Ale abych to rozvinula, proč to dělám. Nejvíce je totiž vidět změna věku na rukou. Jak pomalu stárneme, dbáme všichni na to, aby to nebylo vidět na obličeji. Mažeme všemožné krémy okolo očí, chodíme na kosmetiku, na masáže obličeje. Kdo však myslí na ruce? A přitom je na to taková drobnost, otřít pleťový krém místo do ručníku, nebo do stehen, hezky pěkně na hřbety rukou.

Schválně, zkuste se přistihnout, co s krémem děláte, když máte obličej natřený. Kam utíráte ruce? hm? Už víte kam mířím?

Tak nebuďte plejtváci a využije Vaše denní krémy na maximum. Vaše stehna, nebo nedej bože ani Váš ručník opravdu nepotřebují pomoc proti vráskám. Asi se shodneme, že je lepší zapracovat na sobě, než na Vašem ručníku! 🙂

Zajímá mne, kam si krém otíráte. Jestli se potvrdí moje domněnka. Napište mi, prosím, dolů do komentáře, jak to chodí u Vás.


Katarína (věk 37, vypadá na 30, lucky girl)
Smějící se dívka

Mojom tajomstvom je pravidelné používanie očného krému už asi od 27 roku. A také nedám dopustiť na ranné očistěnie pleti, kde vždy použijem ochranný denný krém

Co na to bioplace?
Oční krémy jsou různých druhů a „síly“ Pro mladší pleť stačí používat nějaké jemnější, např. s kyselinou hyaluronovou a s přibývajícím věkem trochu „zatopit vráskám“ například navíc s kofeinem. Oční krém jemně vklepávejte v očním okolí. Doporučuje se vklepávat prsteníčky obou rukou. Jednak proto, že prsty nejsou tak samostatné, takže si budete dávat větší pozor abyste si nevypíchli oko, ale také proto, že prsty jsou menší a bude s nimi jistě pracovat citlivěji.

Samozřejmě se dá říct, že čím dřív s očními krémy začnete, tím líp. Ale zase pokud začnete moc brzy, může to mít opačný efekt. Pleť totiž ztratí svoji ostražitost a může trochu zlenivět v produkci kolagenu a elastinu, protože dostává pomoc zvenčí. Je teda potřeba rozumně zvážit, zda oční krém už vážně potřebujete.

Sama jsem začala krém na oči používat pozvolna okolo 33. roku. Zatím to nepovažuju za mega nutnost, takže si přidávám do péče tak 1x – 2x do týdne, aby jsem trochu povzbudila strukturu pleti, ale zase ji nepomohla moc, aby mi nezlenivěla.

Beauty hacks na vrásky

Každý z nás má nějaké své beauty hacks, tedy krásotriky na vrásky. To, co předáváme v tomto článku je zlomek Vašich tipů, avšak je považuju za dlouhodobě udržitelné a jsou to vlastně drobnosti, které když zařadíte, Vaše budoucí já Vám poděkuje. POkud Vám tu něco chybí, písněte nám to dolů do komentářů. Podělte se o Vaše tajemství.

Jsem toho názoru, že jakkoli se nám podaří odložit všechny invazivní zákroky (myslím tím injekční aplikace výplní, různé operace atd), tím lépe. Pleť totiž bude dlouho držet svůj kolagen / elastin, a nepoleví. 

Mnozí z Vás mohou namítat, že přírodní kosmetika není samospásná a je potřeba tomu trochu pomoc. Není. Máte pravdu. Ale rozmyslete si dobře, co si na kůži, jakožto rozlohou největší orgán vašeho těla chcete aplikovat. Přes kůži se Vám dostane do těla, do krevního oběhu, a to vážně nikdo nechce. 

Stárnout se má s grácií, každý máme své limity a genetické dispozice, avšak mějte se rádi, jací jste. Vrásky jsou normální. Sebeláska je nejtěžší životní disciplína, tak si to neztěžujte. 

Prima den

Lenka


Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *