Dívka v zimní krajině
Péče o pleť, Život podle BIOPLACE

Jak zabránit vysušení pleti v zimě

Holky, kluci, bacha! V tomto článku se dozvíte PŘEVRATNOU NOVINKU v tom, jak pečovat o pleť v zimě :-)). Dobře, dobře, jistě už jste o tom slyšeli, ale je potřeba na to upozornit znovu, neboť je to alfa omega zimní péče. Pojďme si udělat pořádek v pojmech. Souboj hydratace vs. výživa pleti v zimě právě začíná.

Blondýna v zasněžené krajině

Jak může hydratace v zimě poškodit Vaši pleť

Ano, tím hlavním zaklínadlem je HYDRATACE. V zimě totiž není tak moc žádoucí. Je to hlavně proto, že hydratační přípravky obsahují vodu. Někdy hodně, někdy málo. Ale pořád tam je. A jak začne venku mrznout, co se děje s vodou? Někteří z nás si můžou pamatovat památnou reportáž jedné komerční televize, kdy věnovali k hlavním vysílacím čase prostor redaktorce, která se rozhodla na kameru vyzkoušet, co se stane s vodou, když je venku pod nulou. (ano, myslím to vážně). Zadejte si do vyhledávače heslo „co se stane s vodou, když mrzne“ a přesvědčte se na vlastní oči. Ale prosím až tohle přečtete. Kdybych vás chtěla z naší stránky odvést, dám vám sem na to odkaz, žejo… logicky 🙂 ale to já nechci. 

Pojďme ale zpět k tématu výživa pleti v zimě. Takže spojení voda a mráz jsme si vyjasnili. Možná si říkáte, že to přece ta pleť nepozná. Ale to je velký omyl. Vy to nepoznáte, ale vaše pleť to pozná. Věřte mi. Pokud Vám na obličeji začne mrznout voda, ať už v jakémkoli množství, na pleti vzniknou mikrotrhlinky. A jak jednou porušíte integritu pleti, tak je s ní ámen.. no dobře, zas tak strašné to není. Ale dokážete si solidně nadrobit… Stane se to, že pleť je ohrožená vnějšími vlivy, mohou se víc tvořit vrásky, pleť vypadá unaveně a tak trochu bez života. 

Je tedy výživa pleti v zimě takové téma? 

Jasně, že ano. Je to velké téma. Nechcete špatnou volbou přeci ovlivnit stav Vaší pleti. Ven z této pleťové noční můry můžete velmi jednoduše. Na zimu vyměňte pleťový krém a zabraňte tím vysušení pleti. Aby Vám Vaše pleť poděkovala zářivou s zdravou barvou, nejdůležitější, co je potřeba udělat je dostatečná výživa pleti. V zimě se totiž bez výživných krémů neobejdete. Jednoduché, že…? Jen výživa, říkáte si… Ale jaký pleťový krém vybrat? Dám Vám pár tipů. 

Krém proti vráskám

Můj zimní favorit již několik sezón je krém od Caltha, Pleťový krém s kyselinou hyaluronovou. Je tak jemný, a tak báječně se vstřebává, že vlastně ani nepoznáte rozdíl od toho lehoučkého letního kámoše Růžového krému, který je skvěle hydratační. Ale to v zimě nechcem. Složení Pleťového krému s kyselinou hyaluronovou pleť v zimě bezvadně vyživí a připraví ji na různé situace. Ranní mrazíky, koulovačku, a můžete ho pohodlně použít i jako podkladový krém pod make-up. Je to prostě pašák. 

Další krém, který určitě stojí za pozornost je Zimní pohlazení od Lavera. Supr balení, vydrží Vám dlouho, i když s ním máznete všechna Vaše dítka, než se za nima ráno zapráší, jak frčí do školy 😀 haha, co? Prej frčí. No dobře. Ale Lavera si s tímto krémem velice precizně pohrála. Složení krému je skvělé. Pleť pěkně nabušíte potřebnými živinami a vitamíny. A ani dětský lišej ani vyrážka z mrazu nemají šanci.

Oční krém s kofeinem

A do třetice ještě jeden tip. Nezapomínejte na krém na oční okolí. Tam je kůže nejtenčí a tím pádem nejnáchylnější na vnější vlivy. U očního krému si určitě pročtěte složení. Nekompromisně, jakmile uvidíte Aqua, v zimě odložte. Nově testuji Oční krém s kofeinem od Dulcia. Oční krém je plný různých máslíček a olejů, které Vaši pleť pomazlí a vyživí. Ten určitě musíte mít. 

„Present“ na závěr

Závěrem pro Vás udělám jednu věc. Dočetli jste sem. Supr. Teď, ať máte jednodušší život, tady máte odkaz na tu bezvadnou reportáž, abyste správně pochopili, co se stane s vodou, když venku mrzne. 😀 😀

>>> Reportáž <<<

Prima zimní vyživený den

Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *