Péče o vlasy

Jak na zničené vlasy po letních radovánkách

Slunečné léto už je za námi. Zanechalo ale škody – zničené vlasy, které musíme vrátit zpět. Všichni to známe – léto bylo krásné a užili jsme si ho, jak nejlépe jsme mohli, ale naše vlasy dostaly zabrat a my je z toho teď musíme dostat. Pokud vás tedy trápí poničené vlasy, tak je tento článek přímo pro vás! Poradíme vám, jak na regeneraci vlasů a rovnou vám k tomu doporučíme vhodnou přírodní vlasovou kosmetiku.

Bazén, moře a slunce – jasná pozitiva léta. Co k němu ale bohužel taky patří? Vysušené, vyšisované a zničené vlasy. Chlor, slaná voda a sluneční paprsky našim vlasům ubližují, a to se projevuje především jejich lámáním, třepením, krepatěním. Proto je nutné se na ně teď více zaměřit a poskytnout jim hloubkovou péči a obnovit je. 

A jak na to? 

Pokud pozorujete opravdu velké poničení, není na škodu si nechat zastřihnout alespoň konečky. Občas po létě taková změna prospěje. Důležité také je, kam směřujete pozornost. Zaměřte se na hydrataci vlasů – ale pozor! – dehydratované vlasy nejsou to samé, jako suché vlasy. Pokud trpíte často se mastícími vlasy, neznamená to, že je nemusíte hydratovat. 

Hydratovat a chránit před vnějšími vlivy! 

Základem „po-letní“ péče je tedy hydratační šampon. Můžete hledat produkty, ve kterých se nachází ceramidy, aloe vera nebo arganový a ricinový olej. Tyto složky vlasy krásně vyživí a pomohou k rychlejší regeneraci. Po šamponu je důležité do své rutiny zařadit i kondicionér, díky kterému budou vlasy příjemnější na dotek, lesklejší, ale hlavně chráněné před větším poškozením. Důležitou funkcí kondicionéru je vlas uhladit a začlenit. Předchází tím dalšímu třepení a zničeným vlasům. A plusovým bodem je taky vůně, kterou často cítíme právě díky kvalitnímu šamponu a kondicionéru. 

Hloubkově vyživit!

V dalším kroku naší cesty za obnovou krásných vlasů je vhodné použít (minimálně jednou týdně) regeneraci v podobě vlasových masek. A jako poslední bod „po-letní“ vlasové rutiny na zničené vlasy doporučujeme použít olejíček, který se lehce nanese do konečků vlasů. Olejíček se postará o další hydrataci, výživu a ochranu před ničivými vnějšími vlivy. Také předchází třepení a lámání vlasů.

regenerační kondicionér

Jak se tedy o vlasy doma postarat? 

Náš tip

vlasový sprej

Našim tajným tipem je použití bezoplachového spreje s ceramidy a vitamínem B5. Tento sprej pomáhá dobrému rozčesání, moc hezky voní a zároveň chrání před vnějšími vlivy. Dalšími plusy jsou krásně lesklé a hebké vlasy. Díky svému šetrnému složení se hodí na všechny typy vlasů, takže se nemusíte bát zvýšené mastnoty, nebo naopak přílišného vysušení. 

Tak co? Máte po létě zničené vlasy? A dopřáváte svým vlasům dostatečnou péči? Jestli ne a víte, že vám ve vaší vlasové rutině nějaký produkt chybí, určitě si ho pořiďte. Vlasy vám tuto (někdy dost náročnou a zdlouhavou) péči vrátí svým objemem, leskem a zdravě vypadající a vyživenou hřívou. Protože (co si budeme nalhávat) není lepší pocit, než se ráno probudit a zjistit, že nemáme bad hair day. Nevím, jak vám, ale mně pak hned začne den líp a cítím se sebevědomější. 

XOXO
Terka

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *