deodorant
Zdravé tělo a zdravý duch

Deodorant vs. Antiperspirant aneb ultimátní souboj

deodorant vs. antiperspirant do podpaží
deodorant vs. antiperspirant

Deodorant vs. antiperspirant. Obojí je do podpaží, obojí voní. Přemýšleli jste ale někdy, jaký je mezi nimi rozdíl?

Máte náročný pracovní den, čeká vás dnes jedna schůzka za druhou a pomalu se ani nezastavíte. Cítíte, že z vás teče pot a automaticky tak saháte do kabelky, ale… vašeho věrného pomocníka jste si zrovna dnes ráno zapomněla doma v koupelně! O čem je řeč? Přece o deodorantu! Nebo snad antiperspirantu?

Potit se je přirozené pro každého člověka. Mluvíme-li v Čechách o přípravku, který pocení zabraňuje, pravděpodobně použijeme výraz deodorant. To je však častý omyl.

Jak to s nimi vlastně je? Kdo je kdo? Deodorant vs. antiperspirant

Oba z výše uvedených přípravků, deodorant a antiperspirant, účinkují totiž každý na jiném principu. Deodorant obvykle obsahuje antibakteriální složky a vonné látky, neomezuje však tvorbu potu jako takovou. Jeho účinky zabraňují reakci potu s mikroorganismy, které se na naší kůži běžně vyskytují a tím deodorant zabraňuje nepříjemnému zápachu – naopak zajistí, abyste příjemně voněli. Můžete jej pořídit ve formě tuhé tyčinky, gelu či spreje. Alternativou mohou také být přírodní krémové deodoranty, které lze jednoduše aplikovat prsty. Je však dobré podotknout, že jednotlivé přírodní deodoranty se od sebe navzájem liší hlavní ingrediencí a je třeba vyzkoušet, která vaší pokožce sedí nejvíce (např. jedlá soda, která je velice účinná, může jedincům s citlivou pokožkou způsobit lehká podráždění).

Potit se je lidské, i přesto ale můžete vonět.

SkinnyCoco Tuhý deodorant Levandule

Naopak antiperspirant tvorbu potu omezuje. Podobně jako deodorant, se antiperspirantní přípravky vyrábí v mnoha vůních a formách, na rozdíl od deodorantu ale zabraňují propocenému tričku. To oceníte v roztopených místnostech nebo například během důležitého jednání. Je však otázkou, nakolik je zdravé zabraňovat samotnému pocení (vezmeme-li v potaz, že pot vylučuje z těla škodlivé odpadní látky). Ze zdravotního hlediska je neméně důležité sledovat i složení konkrétního přípravku, v drtivé většině totiž antiperspiranty obsahují hliníkové soli. Ty sice zabraňují pocení, nicméně lékaři tuto látku spojují v souvislosti s rakovinou prsu.

přírodní deodorant pro ženy

Vhodnou, především však šetrnější alternativou mohou být kamence či deodoranty s přírodním složením. Právě ty má ve své nabídce slovenská značka Kvitok, která nabízí tuhé i krémové deodoranty. Oba druhy Vás zaujmou svou řadou příjemných a zajímavých vůní. Naším oblíbencem je konkrétně tuhý deodorant Ranní rosa – tento květinově vonící deodorant v praktickém balení je totiž ideálním společníkem do každé kabelky. Toužíte-li se však rozmazlit prémiovým produktem, doporučujeme pořídit kousek od značky SkinnyCoco. Bergamot, Levandule nebo svůdné tóny Cedrového dřeva Vám navodí pocit relaxace a luxusu.

Souboj deodorant vs. antiperspirant je tedy trochu jasnější. Je na Vás kdy a jaký použijete, jen myslete přitom na své zdraví a pohodlí.

Vaše Kačka


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *