Zdravé tělo a zdravý duch, Život podle BIOPLACE

RECENZE Zubní pasta Biomed Sensitive

Jaká je pasta na zuby Biomed Sensitive? Skvělá!

Zubní pasta na citlivé zuby

Přibližně měsíc zpátky jsem dostala od Bioplace.cz na vyzkoušení zubní pastu Biomed Sensitive s přírodním extraktem z hroznových jader. Z 99 % je složení přírodní a na obalu se píše, že posiluje zubní sklovinu, působí proti kazivosti zubu a snižuje jejich citlivost. Jaký jsem z ní měla pocit a jestli mi vyhovovala, vám popíšu v následujících řádcích.

Když jsem si ji nesla domů, měla jsem radost z toho, že je na přírodní bázi. V poslední době jsem totiž přesně tohle hledala. Zkoušela jsem hodně alternativ z drogerie, čištění zubů kokosovým olejem, nebo třeba vyrobit si zubní pastu doma. Vždycky jsem na tom ale našla něco, co mi nevyhovovalo buď už ze začátku, nebo se to ukázalo postupem času.

Při prvním zkoušení mě trošku překvapila tužší konzistence obsahu v tubě. Hlavně po ránu, kdy ještě nemám tak rozprouděné svalstvo, jsem s jedním ospalým okem musela mírně přitlačit. Není to ale nic hrozného, během používání jsem si na to zvykla a nedělá mi to problém. 

Chuť vína

Co musím vyzdvihnout, je chuť pasty. Je prostě skvělá! Pasta totiž voní i chutná po hroznovém víně. Má narůžovělou barvu a při čištění přiměřeně pění. Nezanechává v puse nějakou pachuť a přesto, že je přírodní, pořád máte v ústní dutině po použití pocit svěžesti.

biomed sensitive

Co se týká složení – pasta obsahuje extrakt z jader hroznového vína, který působí proti kazivosti zubů a zároveň má i posilovat dásně. Hydroxyapatit (minerál obsažený v zubní sklovině) a L-Arginin (biogenní aminokyselina) posilují a obnovují zubní sklovinu a extrakty z plantain banánu, dubové kůry a listů břízy zklidňují podrážděné dásně. Co já velmi ocením, je, že zubní pasta neobsahuje fluorid. Je vhodná jak pro těhotné ženy, kojící matky tak i pro děti od 6 let.

Balení je o velikosti 100 g a stojí 75 Kč. Mně po měsíci používání ještě čtvrtka pasty zbývá. Můžete jí totiž použít malé množství (asi jako kuličky hrášku) a bohatě to stačí.

Za mě velká spokojenost. Dostala jsem k vyzkoušení i mini verze stejné značky jen je v nich místo hroznového vína černé uhlí a kokos. A ty jsou taky skvělé. Jednoznačně doporučuju pastu vyzkoušet, pokud hledáte příjemnou a přírodní alternativu komerčním zubním pastám.

Záživý úsměv
Vaše Eli


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *