Život podle BIOPLACE

Udělejte to letos o adventu jinak…

A je to tady! 🧣🎁🔔 Jupí, dočkali jsme se. Jako každý rok je tu krásný adventní čas, kdy se v dětských očích každé ráno probouzí očekávání Ježíška, setkáváme se s rodinou a přáteli, chodíme na náměstí rozsvěcovat vánoční stromečky se svařákem v ruce. 

Kamarádi o Vánocích

Aby Váš letošní advent byl klidný a mohli jste si vychutnat právě tuhle vánoční atmosféru, zpomalte a užijte si ten klidný čas. 

Zastavte se trochu. Vždyť Vánoce přeci nejsou o tom, že budete šůrovat každou píď v domácnosti nebo o předháněcí hře – „Kdo dá větší dárek“. Poslední dobou se mi zdá, že se Vánoce začaly točit jenom kolem hodnoty vánočních dárků. Nepochopitelným zůstává i fenomén posledních let, vánoční půjčky. Jakožecože? 

To byly časy, co?

Pamatujete, kdy jsme jako malí psali dopisy Ježíškovi a pak je hlídali za oknem, jestli už je dopis pryč? Jak jsme byli nadšení z exotického ovoce na Mikuláše, a pak se každý den ptali, kdy už bude ten Ježíšek? Pamatujete? No a dneska je to všechno jinak. Jasně, dopis Ježíškovi už nedáváme za okno, ale píšeme naše přání elektronicky. To jo, supr, že ho pořád někteří z nás píšou. Ale kde se nám po cestě dospělosti vytratila ta pohoda a vánoční nadšení? Kde se nám tenhle vánoční klid změnil na honbu za dárky? No, kdo ví. 

Od srdce do srdce

Možná, kdybychom každý z nás pouvažovali, jak vlastně chceme Vánoce nebo celý advent trávit, můžeme tu vizi naplnit. Co třeba jít na procházku (samozřejmě prosím, nezapomeňte na pořádně výživný zimní krém, ať jste u stromečku krásní)? Nebo můžete zajet za vzdálenější rodinou. Jen tak, potěšit je a potěšit sebe. Můžete se zapojit do různých „pomáhacích“ akcí, jako jsou třeba populární Ježíškova vnoučata. 

Je tolik možností, co můžete dělat. Tak si to letos pořádně promyslete, ať netrávíte čas v nákupních centrech. Ať nejste shromažďovači věcí, které vůbec nepotřebujete a jen chcete vypadat majetně. A vlastně proč, co? NEPLÝTVEJTE, PŘEMÝŠLEJTE. 

A protože my se snažíme nad věcmi a událostmi přemýšlet komplexně, připravili jsme na letošní Vánoce supr vánoční balíčky, které jsme zabalili do recyklovaných obalů s eko výplní. Celým symbolem Vánoc v bioplace jsou dva koloušci u stromečku. Chceme tím ukázat tradici a klasiku, že pořád můžeme na procházku do lesa, i když je nebo není sníh. Že jsme pořád Češi, včetně našich slovenských bratov a nenecháme si světem kecat do našeho Ježíška!

Tak s námi vstupte hrdě do adventu. Buďte šetrní a nakupujte s rozumem. 

Krásný advent přeje

Lenka & Marián

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *